Orkla Care wspiera Ukrainę

Orkla Care wspiera Ukrainę
Orkla Care wspiera Ukrainę

Pakiet pomocy rzeczowej od Orkla Care S.A.

W odpowiedzi na wydarzenia na Ukrainie Orkla Care S.A. zainicjowała kontakty z instytucjami wspierającymi uchodźców i osoby pozostające w kraju ogarniętym wojną oferując pakiet pomocy humanitarnej o wartości 800 tys. złotych. Wspieranie potrzebujących to misja Orkla, a najlepsza pomoc, to ta skoordynowana i udzielona szybko.

Inicjujemy wsparcie

Z dnia na dzień w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się miliony osób w każdym wieku. Orkla Care S.A. bezzwłocznie zainicjowała kontakty z instytucjami wspierającymi uchodźców i osoby pozostające w kraju ogarniętym wojną.  Przygotowany przez Orkla Care S.A. pakiet pomocy zawiera produkty pierwszej potrzeby jak mydła, zele pod prysznic, pasty oraz szczoteczki.

Wartość przygotowanego wsparcia to ponad 800 tyś. złotych.

Orkla Care SA pozostaje w stałym  kontakcie z innymi Organizacjami Pożytku Publicznego, które prowadzą lokalne działania pomocowe na terenie kraju. Ponadto, we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim produkty wysyłane są bezpośrednio na Ukrainę.

Pomaganie jest w naszym DNA

Jesteśmy wstrząśnięci tragiczną sytuacją, w jakiej znalazło się w ostatnich dniach wiele osób. W Orkla naszą zasadą jest bycie przyjacielem na co dzień, w każdej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że codzienne życie milionów obywateli Ukrainy jest dziś dalekie od normalności, dlatego chcemy pomagać w zaspokojeniu przynajmniej niektórych z najbardziej podstawowych potrzeb. Szukamy różnorakich możliwości wsparcia. Najbardziej oczywista wydaje się darowizna tych produktów, które sa najbardziej potrzebne.

Skoordynowane działania optymalną formą pomocy

Wydarzenia na Ukrainie to, według oceny firmy, łamanie prawa międzynarodowego, a inwazja na sąsiedni kraj jest całkowicie niedopuszczalna. To, co jako organizacja możemy zrobić, to pomaganie konkretnym ludziom, którzy ucierpieli w wyniku konfliktu, najlepiej poprzez skoordynowane działania pomocowe prowadzone przez godne zaufania instytucje.