Prewencyjne wycofanie produktów marki Colon ze sprzedaży

Orkla Care S.A. prewencyjnie wycofuje ze sprzedaży w Polsce produkty marki Colon
Prewencyjne wycofanie produktów marki Colon ze sprzedaży

Grupa Orkla podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów marki Husk w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego jednego z produktów sprzedawanych w Danii – kapsułek Husk Magebalanse Fiber Basic – które może być jedną z możliwych przyczyn incydentów salmonellozy w tym kraju.

Husk obecny na rynkach skandynawskich, oraz Colon, sprzedawany w Polsce, zawierają składnik roślinny (Psyllium husk) pochodzący z tego samego źródła. Colon występuje wyłącznie w postaci proszku, a jego produkcja przebiega według innego procesu niż produkcja kapsułek Husk.

Podejrzenie zanieczyszczenia bakterią Salmonelli dotyczy jedynie duńskiego produktu w kapsułkach, jednakże prewencyjnie wycofywane są wszystkie produkty marki Husk w krajach skandynawskich oraz marki Colon w Polsce.

Bezpieczeństwo konsumentów jest najwyższym priorytetem dla całej Grupy Orkla, dlatego pomimo, że nie ma żadnych przesłanek dotyczących ryzyka zanieczyszczenia produktów sprzedawanych w Polsce, została podjęta decyzja o ich prewencyjnym wycofaniu z rynku.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami prowadzone są działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Konsumenci, którzy mają w domu produkty Colon proszeni są o ich wyrzucenie.  W celu uzyskania rekompensaty można skontaktować się z Orkla Care S.A. pod nr telefonu 726 140 098 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.colonc.pl

Kontakt dla mediów:
Bianka Heyman 501 092 468
bianka.heyman@konceptpr.pl